تبلیغات
بزرگترین سایت فیزیك وشیمی
صفحه نخست | تماس با مدیران | ارتباط با ما| RSS 2.0
خوش آمدید... برای اطلاع از کلاسهای تدریس خصوصی با ما تماس حاصل فرمایید 09122373226
Tik7...Professional Template Designer

«چگونه می توان تخم مرغ پخته را از تخم مرغ خام تشخیص داد؟»
موضوع: عمومی تحقیقات | تاریخ ارسال: دوشنبه 20 مهر 1388

اگر لازم باشد که بدون شکستن تخم مرغ ، بفهمیم تخم مرغ پخته است یا خام ، چه باید کرد ؟

دانستن علم مکانیک به ما امکان می دهد که با موفقیت از این بن بست کوچک بیرون بیاییم .

باید دانست که تخم مرغ پخته و تخم مرغ خام یک جور نمی چرخد . از این قانون می توان برای حل مساله بالا استفاده کرد . باید تخم مرغ مورد نظر را در بشقاب لب تختی گذاشت و با دو انگشت آن را به چرخش در آورد .  تخم مرغ پخته (بصورت سفت) بمراتب سریعتر و بیشتر از تخم مرغ خام خواهد چرخید . چرخاندن تخم مرغ خام حتی مشکل است ، در صورتیکه تخم مرغ آب پز سفت بقدری سریع می چرخد که به شکل جسم یک پارچه کره مانندی به نظر می رسد و ممکن است خودبخود روی نوک تیزش بچرخد .

علت این پدیده ها آنست که تخم مرغ آب پز سفت مانند جسم یک پارچه ای می چرخد ، اما مایع داخل تخم مرغ خام فوراً به چرخش در نمی آید و در نتیجه اینرسی(لختی) خود مانع چرخش پوست سفت تخم مرغ می شود و نقش ترمز را ایفا می کند .

از چرخش باز داشتن تخم مرغ پخته و خام یکسان صورت نمی گیرد . اگر انگشت خود را به تخم مرغ پخته در حال چرخش بزنیم ، تخم مرغ فورا از چرخش باز می ایستد . اما تخم مرغ خام برای یک لحظه از چرخش باز می ایستد و همینکه انگشت خود را از روی آن برداریم ، از نو کمی می چرخد . این پدیده نیز در نتیجه اینرسی صورت می گیرد : پس از آنکه پوست سفید تخم مرغ خام از چرخش با ایستاد ، مایع درون آن باز هم به حرکت خود ادامه می دهد ، اما محتوی تخم مرغ پخته با پوست آن در یک موقع از چرخش باز می ایستد .

اینگونه آزمایش ها را بصورت دیگر نیز می توان انجام داد . به دور یک تخم مرغ خام و یک تخم مرغ پخته (در طول) دو حلقه لاستیکی بکشید و آنها را با دو نخ یکسان آویزان کنید  . هر دو نخ را به مقدار مساوی را بمقدار مساوی تاب دهید و رها کنید . تفاوت میان تخم مرغ پخته و خام فوراً آشکار می شود . تخم مرغ پخته وقتی به حالت اولیه رسید ، در نتیجه اینرسی نخ را در جهت عکس و بعد از نو در جهت اول تاب می دهد . این عمل چند بار تکرار می شود و هربار تعداد دورها کمتر می شود . اما تخم مرغ خام یکی دوبار می چرخد و مدت زیادی پیش از تخم مرغ پخته از چرخش باز می ایستد ، زیرا مایع درون آن حرکت را ترمز می کند . 

  ادامه مطلب | نظرات()