تبلیغات
بزرگترین سایت فیزیك وشیمی
صفحه نخست | تماس با مدیران | ارتباط با ما| RSS 2.0
خوش آمدید... برای اطلاع از کلاسهای تدریس خصوصی با ما تماس حاصل فرمایید 09122373226
Tik7...Professional Template Designer

تاناکورا چرا؟
موضوع: | تاریخ ارسال: چهارشنبه 18 شهریور 1388
لباس‌های مذکور به ویژه در اثر تعریق زیاد و حل شدن مواد شیمیایی با عرق بدن می‌توانند باعث بروز یا تشدید علائم حساسیت زا از جمله قرمزی و خارش پوستی شوند.
ایسنا: مواد شیمیایی که برای بازسازی لباس‌های خارجی به کار می‌رود...
لباس‌های مذکور به ویژه در اثر تعریق زیاد و حل شدن مواد شیمیایی با عرق بدن می‌توانند باعث بروز یا تشدید علائم حساسیت زا از جمله قرمزی و خارش پوستی شوند.
ایسنا: مواد شیمیایی که برای بازسازی لباس‌های خارجی به کار می‌رود تا ظاهر زیباتری برای لباسها ایجاد کنند ممکن است به بروز آلرژی‌ها و حساسیت‌های پوستی منجر شود.
مهندس فرهادی، کارشناس مسئول بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: استفاده از لباسهای دست دوم موسوم به «تاناکورا» تقریبا در طی چندین سال اخیر در کشور ما باب شده و مشتریان به علت قیمت پایین آن یا به تصور مرغوبیت کالا به سمت این لباس‌ها کشیده می‌شوند اما به تصدیق کارشناسان بهداشت نمی‌توان به مصرف کنندگان این لباسها اطمینان داد که پوشیدن لباسهای تاناکورا اگر تا به حال برایشان مشکلی ایجاد نکرده همیشه همین‌طور خواهد بود؛ چرا که بسیاری از ویروس‌های بیماری زا بعد از مدتی طولانی بروز می‌یابند.
وی با اشاره به این که این لباس‌ها به دلیل استفاده از مواد شیمیایی می‌توانند باعث بروز آلرژی و حساسیت‌های پوستی شوند؛ تصریح کرد: لباس‌های مذکور به ویژه در اثر تعریق زیاد و حل شدن مواد شیمیایی با عرق بدن می‌توانند باعث بروز یا تشدید علائم حساسیت زا از جمله قرمزی و خارش پوستی شوند.
فرهادی همچنین در مورد علائم بیماری‌های عفونی ناشی از استفاده از این لباس‌ها گفت: با توجه به نوع بیماری، علائم بیماری‌های عفونی ناشی از مصرف البسه‌های یاد شده نیزمتفاوت است.
وی در ادامه افزود: شاید لباس‌های تاناکورا بعد از جوشاندن، شستن و اتوکردن مشکل جدی پزشکی نداشته باشد ولی هیچ گاه نمی‌توان توصیه به پوشیدن آنها کرد؛ چرا که بسیاری از میکروب‌ها حتی بعد از شستن هم از بین نرفته و تا زمان زیادی دوام دارند. همچنین از نظر وزرات بهداشت فروش این گونه لباس‌ها ممنوع است و مسوولان بهداشت محیط موظف هستند تا با متخلفان به شدت برخورد کنند.
وی در ادامه افزود: ما در این رابطه با اتحادیه پوشاک ارتباط تنگاتنگی داریم و حتی گاهی برای حفظ سلامتی مردم به واسطه قوه قهریه با متخلفین برخورد کرده و می‌توان گفت که در محدوه تحت نظر دانشگاه علوم پزشکی ایران صد درصد با این نوع فروشگاه‌ها برخورد شده است.
مهندس فرهادی در پایان به ایسنا گفت: ما از مردم می خواهیم که برای حفظ سلامتی خود به هیچ عنوان از این نوع پوشاک استفاده نکنند و اگر مواردی را مشاهده کردند با شماره تلفن 44530613 به صورت 24 ساعته تماس گرفته تا مسئولان بهداشت، اقدامات لازم را مبذول دارند
  ادامه مطلب | نظرات()